Powrót do: Poradniki fotograficzne

Plenerowa sesja ślubna

sesja plenerowa z helikopterem

Zdjęcia Pary Młodej wykonane w plenerze stanowią doskonałe uzupełnienie reportażu ślubnego. W jednym z poprzednich poradników omówiłam najważniejsze różnice między szybkim plenerem w dniu ślubu, a dłuższym, wykonywanym w innym dniu.

O ile krótka sesja nie daje zbyt wielkich możliwości, o tyle poświęcenie na plenerowe zdjęcia ślubne osobnego dnia, rozwija cały ich wachlarz, pozwala Młodej Parze na swobodną zabawę, bez obaw o suknię ślubną (wyjątek stanowi sytuacja, gdy suknia została wypożyczona), a planowanie sesji ograniczone jest jedynie wyobraźnią.
Dla Panny Młodej jest to kolejna okazja, aby spędzić jeszcze jeden dzień w pięknej sukni ślubnej 😉

Najczęściej wybieranymi miejscami, na wykonanie sesji są:

  • miasto, ciekawe miejsca, budynki lub ulice w mieście, często będzie to Starówka (Stare Miasto). Kierując się do takich miejsc należy pamiętać, aby zrobić to w porze dnia i tygodnia, w której jest mniejsze natężenie ruchu turystycznego – tłumy wycieczek potrafią niekiedy znacznie utrudnić wykonanie dobrych zdjęć, a nawet je uniemożliwić
  • parki, miejskie plaże, ogrody botaniczne. Podobnie jak w przypadku sesji w zabytkowej części miasta trzeba mieć na uwadze ilość turystów odwiedzających takie popularne miejsce. Do niektórych obiektów może obowiązywać bilet wstępu – upewnijmy się wcześniej, czy fotografowanie nie wiąże się z dodatkową opłatą, która nas zaskoczy
  • plener nad jezioremzabytkowe obiekty poza dużymi miastami, np. ruiny zamków, muzea, skanseny. Wymagają one poświęcenia czasu na dojazd oraz zwykle uiszczenia opłaty za zwiedzanie i robienie zdjęć. Plusem jest natomiast zwykle mniejsza ilość odwiedzających, w porównaniu do zabytków mieszczących się w centrach miast.
  • urokliwe miejsca na wsi, np. lasy, łąki, pola, ogrody. Szczególnie efektownie mogą one wyglądać późną wiosną lub jesienią.

Jeżeli „standardowe” miejsca na plener ślubny są dla nas zbyt nudne i sztampowe, można popuścić nieco wodze fantazji i zorganizować plener np. w trakcie podróży poślubnej – sesja w górach, nad jeziorami, na tropikalnej plaży lub w zagranicznym mieście. Wszystko zależy od wyobraźni i ewentualnej zasobności portfela Pary Młodej.

Dokonując wyboru miejsca na plenerową sesję ślubną starajmy się oczywiście, by miejsce nam się podobało i budziło same dobre wspomnienia, w końcu będzie ono przypominać nam dzień ślubu za każdym razem gdy będziemy je odwiedzać bądź oglądać wykonane zdjęcia.

Share
Powrót do: Poradniki fotograficzne